Çaj bimor për lëkurën BIO

Përbërësit: Lulet e blirit*, lëvozhga e trëndafilit*, gjethet e hithrës* (15%), aniseri*, bari i pansiut* (9%), lulet e mëdha*, gjethet e luleradhiqes*, gjethet e thuprës*, pluhuri i frutave acerola* (5%), gjethet e sherebelës*, gjethe nanamint*. * nga bujqësia organike *Pa gluten.

250ml

€4.20

Çmimi i rekomanduar

Përzierja e shijshme bimore e çajit nga Salus mbështet funksionin e lëkurës me substancat e vlefshme bimore të bimës së hithrës dhe bimës së pansiut.

Me përmbajtje të Vitaminës C.  Vitamina C kontribuon në formimin normal të kolagjenit për funksionimin normal të lëkurës dhe mbështet mbrojtjen e qelizave kundër stresit oksidativ.

Një furnizim i bollshëm me lëngje mbron lëkurën nga tharja e parakohshme.

15 Filtera x 2,0g

MËNYRA E PËRDORIMIT

Hidhni 200 ml ujë të vluar mbi qesen e filtrit në një filxhan dhe lëreni të ziejë për 7 minuta. Rekomandim: Pini një filxhan çaj 3 herë në ditë. Përveç kësaj, duhet të pini të paktën 1.5 litra lëngje në ditë.